ליטוש רצפות אבן

 
 

סלעים ואבנים הינם סמל ראשון במעלה לחוזק ולעמידות – כפי שיעידו חומות עתיקות ומבני אבן בני אלפי שנים ברחבי העולם. אולם גם חומר גלם זה מגלה סימני שחיקה עם חלוף שנים ארוכות אשר בהן נחשף לשחיקה מתמדת. על אף עמידותו יוצאת הדופן של ריצוף אבן, גם הוא לעתים נזקק לעזרה ולחידוש לאחר שמראהו היפה בכל זאת מציג סימני שחיקה ועייפות. זה הזמן להזמין ליטוש רצפות אבן ולהתחדש!

 

טיפולי ליטוש רצפות אבן מתאימים לסוגים שונים של ריצופים, כולל של גרניט ושל שיש. כן, אלו חומרים חזקים במיוחד, שכוחם ועמידותם הוכחה במשך דורות רבים מספור, בתרבויות שונות ובמבחר רב של פסלים, מבנים ויצירות. אולם כפי שמלמד מדע הגיאולוגיה, כל דבר משתנה בסופו של דבר בהינתן הלחץ והזמן המתאימים.

 

כך גם הריצוף – הוא נשחק, נשרט, מוכתם ומאבד מזוהרו בעקבות גרירת רהיטים, דריכה ארוכת שנים (במיוחד במקומות ציבוריים, שבהם מידת השחיקה רבה יותר), לכלוך שלא נוקה כהלכה ועוד, היוצרים פגמים שאינם ניתנים להסרה בשטיפה ובניקוי מן השגרה. ליטוש רצפות אבן, בשילוב עם שכבת פוליש וקס ו/או הברקה, הוא הדרך היחידה לתיקונם של פגמים אלו ולהשבת עטרה ליושנה.

 

לפעמים ליטוש רצפות אבן מבוצע כחלק מעבודות ריצוף, שכן השינוי שהוא יוצר הוא כה משמעותי ורב, עד אשר ניתן לחשוב שזו רצפה חדשה לגמרי!

 

ביצוע ליטוש לרצפות אבן

 

למעשה, פעולת זו דומה מאוד לביצוע פוליש – גם זו מתבצעת על ידי מכונה ייעודית למטרה זו, העושה מעין פעולה מלטשת, המחליקה את פני השטח מחדש לכדי משטח אחיד, נטול פגמים, סימני שחיקה ושריטות. הפעולה קרויה גם ליטוש שיש ביהלום. יש לציין שיש גם דרך נוספת לביצוע ליטוש רצפות אבן, וזאת על ידי בד שמיר, אך הוא נועד יותר לניקוי עמוק של האבן מלכלוכים שונים ומדברים שדבקו בה, והוא פחות מוצלח בלוחמה מול סימני השחיקה.

 

כמו בפעולת פוליש וקס או פוליש קריסטלי, גם כאן מקבל הריצוף בסיום העבודה שכבת מגן מבריקה, המשדרגת פי כמה את המראה הסופי בברק ובזוהר יפהפיים.

 

למידע נוסף ולהזמנת ליטוש רצפות אבן, א.ל. ליאור שירותי ניקיון ואחזקה לשירותכם! לפרטים, צרו עמנו קשר.

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 

מצא אותנו ב-‪Google+‬‏

 

כתובת: פינסקר 21, פתח תקוה  •  טל': 9340681 – 03
נייד ליאור: 6421491 – 050  •  נייד ריקי: 4394393 – 050
פקס: 9390694 – 03  •  דוא"ל:
rikigar@walla.com