הקשר בין הדברת חרקים לניקיון

 
 
רוב חיינו אנו נתקלים במקומות שונים באותם מזיקים- מדובר בחרקים, תיקנים, נמלים, מעופפים כמו זבובים ויתושים וגם עכברים וחולדות. המראה הראשוני שלהם מבהיל אנשים רבים- הם יכולים להופיע במטבח, בדיוק כשאתם באים לאכול את ארוחת הערב, או להפתיע פתאום בחדר הרחצה- בדיוק כשאתם יוצאים ממקלחת נעימה והדבר האחרון שאתם רוצים לראות הוא שיירת נמלים או התקבצות של יתושים סביבכם. בדיוק בשל הסיבה הזו ובעיקר בתקופת הקיץ, אנשים רבים מזמינים שירותי הדברות בכדי להפטר מנגע החרקים.
במאמר הבא תוכלו לקרוא כיצד לצמצמם את הופעתם של המזיקים באמצעות הקפדה על כמה כללי ניקיון פשוטים:

חשוב לזכור בניקיון

  • הצטברות מים ורטיבות- אחד הכללים החשובים ביותר כאשר מנקים את הבית, הוא להקפיד לא להשאיר שלוליות מים על הרצפה. רוב המזיקים נמשכים למים והצטברות ממושכת של מים עומדים במקום מסויים תוביל להשתכנות והתרבות של טרמיטים, נמלים וחרקים נוספים. מדובר בגורם מרכזי שבעקבותיו אנשים מזמינים שירותי הדברות.

     

  • ניקוי חדר השירותים והאמבטיה- חדר השירותים והאמבטיה צוברים לכלוך וחיידקים רבים. חלק מן המזיקים מגיעים כאשר שוכחים להוריד את המים באסלה ונוצרים מים עומדים ומלוכלכים שמושכים אליהם את המזיקים, אך גם כאשר לא מנקים את חדר הרחצה ובית השימוש לאורך זמן.

     

  • ניקוי המטבח- המטבח הוא החדר המרכזי בבית בו אנו אוכלים ארוחות, לכן כאשר איננו מקפידים על ניקוי השולחן או טאטוא הרצפה לאורך כמה ימים- החרקים מפתיעים מחדש. חשוב לנקות עם מטלית לחה או סמרטוט את שולחן המטבח ולדאוג לטאטא במקרה שנפלו שאריות מזון על המרצפות. כמו כן, סיבה נוספת שאנשים מזמינים בגינה הדברות, היא כאשר הם אינם מקפידים על אטימה וסגירה של קופסאות האוכל ומוצרי המזון. סוכר למשל הוא כמו מגנט עבור נמלים והוא מושך אליו אותם אפילו לאחר דקות ספורות בהן הוא לא אטום וסגור. בדומה לכך, גם קופסאות מזון כמו קורנפלקס, עוגות או אפילו קמח ופסטה לא סגורים- מובילים להתקפה של נמלים באזור.

     

בסופו של דבר, המצאותם של מזיקים בקרבת הבית תלויה בכם. ניקיון יסודי ומוקפד בכל חללי הבית יאפשרו לכם שקט נפשי מחרקים. אם אתם בכל זאת זקוקים לשירותי הדברות, כדאי לבחור את אלו שמתשמשים בהדברה ירוקה וטבעית שאינה מזיקה לדיירי הבית וכמו כן- בקשו מהמדביר טיפים שיעזרו לכם להרחיק את המזיקים לאורך זמן.

   ניקיון והדברה  

 

     

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 

מצא אותנו ב-‪Google+‬‏

 

כתובת: פינסקר 21, פתח תקוה  •  טל': 9340681 – 03
נייד ליאור: 6421491 – 050  •  נייד ריקי: 4394393 – 050
פקס: 9390694 – 03  •  דוא"ל:
rikigar@walla.com